MENU

tel. 534 008 555

tel. 534 008 999

tel. 22 751 23 87

"Geometria zawieszenia" to ona odpowiada za Twoje bezpieczeństwo i zużycie elementów zawieszenia !

Jadąc samochodem dostrzegasz, że ściąga go na jedną stronę, gdy puszczasz kierownicę? Wykonywanie pewnych manewrów sprawia trudność? Kierownica jest skręcona, a pojazd mimo wszystko porusza się prosto? Masz nowe opony i chcesz zadbać o ich odpowiednie zużycie? W takim momencie powinieneś wybrać się do naszego Auto Serwisu PIK, w którym zapewniamy dokładne ustawienie geometrii zawieszenia.

 

Co wpływa na prawidłową geometrię kół?

 

1. Zbieżność

To ważny parametr, który określa poziom położenia przednich i tylnych kół względem siebie. Źle ustawiona zbieżność przyczynia się do nadmiernego zużywania opon samochodowych i ich słabszego działania podczas hamowania. Taka jazda okazuje się również groźna na mokrej nawierzchni i podczas silnych zakrętów, kiedy może dojść do poślizgu.

 

2. Kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy

Kąt występujący pomiędzy osiąg sworzni zwrotnic, a prostą pionową występująca w obu kołach. Gdyby koła nie były dobrze ustawione względem siebie to doszłoby do skrzywienia układu kierowniczego i pojawienia się efektu ściągania podczas hamowania oraz jazdy.

 

3. Kat pochylenia

Kąt znajdujący się od pionu koła widzianego z przodu pojazdu. Prawidłowe ustawienie kąta nachylenia pozwala na przyleganie samochodu płasko do podłoża podczas każdego skrętu. Zbytnie nachylenie wpływa na szybkie zużycie opon i niekontrolowane zachowanie samochodu podczas jazdy, silnych krętów i hamowania.

 

Proszę pamiętać: Po wymianie amortyzatorów, końcówki drążka kierowniczego bądź wahacza jesteśmy zobowiązani ponownie ustawić zbieżność kół.

 

Auto Serwis PIK przeprowadza bardzo dokładna diagnostykę geometrii kół oraz komputerowe ustawienie zbieżności. W ramach tego realizujemy: ustawienie zbieżności osi tylnej i ustawienie zbieżności osi przedniej. Jeśli zależy Państwu na profesjonalnej geometrii zawieszenia to zapraszamy!

Stronę stworzył zespół XpertWebIndia

FIRMA PiK AUTO SERWIS © 2017

UL. BRUKOWA 12

05-092 ŁOMIANKI

CZYTAJ WIĘCEJ